twitter facebook
Česky | English | Deutsch
Hudební festival Znojmo     |     Jazzfest Znojmo     |     Festival vína VOC Znojmo
 

novinky

14.4.2017 - Za několik dní spouštíme nový web
V blízké době připravujeme zveřejnění programu na rok 2017 a také připravujeme nové internetové stránky. ...


25.7.2016 - SKONČIL 12. ROČNÍK FESTIVALU. DĚKUJEME VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM, PODPOROVATELŮM A PŘÁTELŮM!
Děkujeme všem, kteří přišli, viděli, slyšeli a vytvořili svojí přítomností skvělou atmosféru, kterou se ...


24.7.2016 - NA PIKNIK NEZAPOMEŇTE PLÁŠTĚNKY
Na dnešní koncert v Národním parku si nezapomeňte vzít s sebou pláštěnky. Může přijít ...


23.7.2016 - KONCERT RAFAELA FINGERLOSE SE PŘIPRAVUJE NA NÁDVOŘÍ V MUZEU
Koncert rakouského barytonisty Rafaela Fingerlose začne dnes v 19.00 hodin na nádvoří Jihomoravského muzea na ...


Účinkující umělci

Lenka Cafourková Ďuricová

Lenka Cafourková Ďuricová

Lenka Cafourková Ďuricová (nar. 30. 10. 1986) pochází z Uničova. Po absolvování Základní umělecké školy v Uničově v oboru zpěv byla v roce 2002 přijata na Konzervatoř v Brně do třídy MgA. Petra Julíčka – obor zpěv. V rámci studia ztvárnila hlavní roli v opeře La canterina J. Haydna a roli Bellindy v opeře Dido a Aeneas Henryho Purcella. V roce 2002 a 2003 se účastnila Písňové soutěže Bohuslava Martinů v Praze, kde získala 3. a 1. místo a ocenění za nejlepšího interpreta písně Bohuslava Martinů.
V letech 2008 - 2013 studovala na Janáčkově akademii múzických umění v Brně (ped. vedení Natalia Romanová-Achaladze). Bakalářské studium ukončila absolventskou rolí Popelky ve Veselohře na mostě Bohuslava Martinů (další role: hl. postava v Pucciniho stejnojmenné opeře) a magisterské studium završila rolí Mařenky v Prodané nevěstě Bedřicha Smetany.
Účastnila se také mistrovských pěveckých kurzů u Petera Dvorského, Reginy Renzowé a Gabriely Beňačkové (2010 a 2011). V roce 2010 vystupovala na koncertu mladých talentů ve Vídni ( „Morgenstern“).
Již 4 roky působí externě v Janáčkově divadle v Brně (Pamina- Papageno hraje na kouzelnou flétnu, Osud – L. Janáček) a v roce 2013 debutovala jako Mařenka ve Smetanově Prodané nevěstě v Moravském divadle v Olomouci, kde v únoru 2015 ztvárnila roli Vendulky ve Smetanově Hubičce.
V roce 2014 se představila také jako La Folie v opeře Platée J. Ph. Rameaua v rámci Znojemského hudebního festivalu (česká premiéra, natočeno Českou televizí), za kterou byla nominována v širší nominaci na cenu Thalie pro rok 2014. V témže roce se jako sólistka zúčastnila vánočního turné po Číně s orchestrem pod vedením Karla Mitře.
Od roku 2013 úzce spolupracuje sólově i sborově s Czech Ensemble Baroque.
Lenka Cafourková Ďuricová se věnuje převážně opernímu, ale také operetnímu repertoáru, staré hudbě, písním a koncertnímu vystupování.

 
 
 
© 2010 - Design by Bravissimo - webmaster Kouda