twitter facebook
Česky | English | Deutsch
Hudební festival Znojmo     |     Jazzfest Znojmo     |     Festival vína VOC Znojmo
 

novinky

28.6.2016 - VLTAVA PŘENESE ZE ZNOJMA DONA GIOVANNIHO DO ÉTERU
Posíláme skvělou zprávu všem milovníkům opery, kteří se do Znojma nemohou přijít podívat na očekávanou ...


24.6.2016 - PTEJTE SE NA CO CHCETE PREZIDENTA FESTIVALU...
a on odpoví, na co bude chtít.. Až do 3. července na Opera Plus. Najdete ...


22.6.2016 - HUDBA V ULICÍCH NABÍZÍ OBZVLÁŠTĚ PESTRÝ PROGRAM
Úterý 19. července Hudba v ulicích - program HORNÍ NÁMĚSTÍ Cimbálová muzika cimbalMEN – poněkud ...


20.6.2016 - POZOR ZMĚNA !
Začátek koncertu Czech Ensemble Baroque & Choir (24.7.) s názvem ,,(K)rok k festivalu 2017" se přesouvá z 19:00 ...


Účinkující umělci

Lenka Cafourková Ďuricová

Lenka Cafourková Ďuricová

Lenka Cafourková Ďuricová (nar. 30. 10. 1986) pochází z Uničova. Po absolvování Základní umělecké školy v Uničově v oboru zpěv byla v roce 2002 přijata na Konzervatoř v Brně do třídy MgA. Petra Julíčka – obor zpěv. V rámci studia ztvárnila hlavní roli v opeře La canterina J. Haydna a roli Bellindy v opeře Dido a Aeneas Henryho Purcella. V roce 2002 a 2003 se účastnila Písňové soutěže Bohuslava Martinů v Praze, kde získala 3. a 1. místo a ocenění za nejlepšího interpreta písně Bohuslava Martinů.
V letech 2008 - 2013 studovala na Janáčkově akademii múzických umění v Brně (ped. vedení Natalia Romanová-Achaladze). Bakalářské studium ukončila absolventskou rolí Popelky ve Veselohře na mostě Bohuslava Martinů (další role: hl. postava v Pucciniho stejnojmenné opeře) a magisterské studium završila rolí Mařenky v Prodané nevěstě Bedřicha Smetany.
Účastnila se také mistrovských pěveckých kurzů u Petera Dvorského, Reginy Renzowé a Gabriely Beňačkové (2010 a 2011). V roce 2010 vystupovala na koncertu mladých talentů ve Vídni ( „Morgenstern“).
Již 4 roky působí externě v Janáčkově divadle v Brně (Pamina- Papageno hraje na kouzelnou flétnu, Osud – L. Janáček) a v roce 2013 debutovala jako Mařenka ve Smetanově Prodané nevěstě v Moravském divadle v Olomouci, kde v únoru 2015 ztvárnila roli Vendulky ve Smetanově Hubičce.
V roce 2014 se představila také jako La Folie v opeře Platée J. Ph. Rameaua v rámci Znojemského hudebního festivalu (česká premiéra, natočeno Českou televizí), za kterou byla nominována v širší nominaci na cenu Thalie pro rok 2014. V témže roce se jako sólistka zúčastnila vánočního turné po Číně s orchestrem pod vedením Karla Mitře.
Od roku 2013 úzce spolupracuje sólově i sborově s Czech Ensemble Baroque.
Lenka Cafourková Ďuricová se věnuje převážně opernímu, ale také operetnímu repertoáru, staré hudbě, písním a koncertnímu vystupování.

 
 
 
© 2010 - Design by Bravissimo - webmaster Kouda