twitter facebook
Česky | English | Deutsch
Hudební festival Znojmo     |     Jazzfest Znojmo     |     Festival vína VOC Znojmo
 

novinky

27.7.2014 - ZTRÁTY A NÁLEZY
Včera 26.7. na repríze opery Platée byly nalezeny hodinky s černým páskem a motýlkem, dámské, nejspíše ...


24.7.2014 - VĚŽNÍ HUDBA BUDE VE ČTVRTEK ZNÍT Z RADNICE DŘÍVE!
Slavnostní fanfáry, které každý den festivalu honosně zní z radniční věže na všechny světové strany, se ...


23.7.2014 - Letní piknikové osvěžení s lahví festivalového vína
V rámci Koncertního pikniku v Národním Parku Podyjí máte možnost si do pátku 25. 7. 2014 do půlnoci objednat ...


23.7.2014 - Koncertní piknik v Národním parku Podyjí
Podrobnosti k nedělní vycházce za hudbou najdete na stránkách NP Podyjí:


Z médií

26.6. Znojemský týden: Hudební festival Znojmo přinese sladkou Francii i Franze
Už podesáté bude první prázdninový měsíc patřit ve Znojmě hudbě, společenským setkáním a vínu. Hudební festival Znojmo připravil pro milovníky umění delikatesní ochutnávku francouzské a české hudby. Festival oživí i novinky. "Je tu opět Hudební festival Znojmo, tentokrát v termínu od 9. do 27. července. Jubilejní 10. ročník je věnovaný francouzskému skladateli Jeanu-Philippu Rameauovi a Roku české hudby, přinese koncerty velkých hvězd, komorní koncerty nadaných umělců, degustace vín i bohatý doprovodný program,"shrnuje mluvčí festivalu Jana Příkazská.

23.6. Znojemsko: Hudební festival klepe na dveře
Již jen necelé tři týdny nás dělí od zahájení Znojemského hudebního festivalu Znojmo 2014, který je největší hudební akcí v regionu. „Letošní 10. ročník má připraven nejbohatší program, jaký se nám kdy podařil,“ uvedl prezident festivalu Jiří Ludvík.

18.6. Česká televize: Sama Doma
Podívejte se, jak prezident festivalu Jiří Ludvík a patron Pavel Šporcl povídali o festivalu v pořadu Sama doma.

17.6. Novinky.cz: Kazatelnu, jakou svět neviděl, máme ve Znojmě - a není to zdaleka vše
Znojmo žije i kulturně - od roku 2005 zde pod stálou patronací houslisty Pavla Šporcla probíhá Hudební festival Znojmo, charakteristický pravidelným zasvěcením jednomu z velikánů světové hudby, moderní dramaturgií i kultivovaně odlehčujícím humorem, spjatým s vinařskou lokalitou, jak napovídají názvy proběhlých ročníků: „Na Händela Bacha“; (ne)vinná degustace Mozarta; Ludwig wein Beethoven, In vino Vivaldi; Haydn, víno, Napoleon; Haendel, Purcell a číše vína s anglickou královnou nebo předposlední Il div(í)no Znoyemo a loňské Baroko, Král Slunce a J. B. Lully.

13.6. Česká televize: Všechnopárty
Karel Šíp pozval do svého pořadu hudebního skladatele Vladimíra Franze, který pro Hudební festival Znojmo složil symfonickou báseň Morava, která zazní na úvodním Říčním koncertu. Ve svém povídání ve Všechnopárty zmiňuje také Hudební festival Znojmo.

5.6. Znojemský deník: Na Hudebním festivalu Znojmo se letos představí i Francouzi
Měsíc červenec již tradičně ve Znojmě patří Hudebnímu festivalu, tentokrát v termínu od 9. do 27. července. Jubilejní desátý ročník věnovaný francouzskému skladateli Jeanu-Philippu Rameauovi a Roku české hudby přinese koncerty velkých hvězd, komorní koncerty nadaných umělců, degustace vín i bohatý doprovodný program.

1.6. Stylemagazin.cz: Operní diva Senić pozvala své přátele na 10.ročník Hudebního festivalu Znojmo
Jubilejní 10. ročník Hudebního festivalu Znojmo ve znamení francouzské hudby Jeana-Philippa Rameaua a Roku české hudby!

31.5. Novinky.cz: Hudební festival Znojmo má místo i pro charitativní koncert sopranistky Pavlíny Senić
Hudební festival Znojmo přináší svému publiku širokou paletu hudebních stylů i druhů, propojuje zdánlivě nespojitelné a bourá hranice mezi žánry. Je však také festivalem vína, ale také festivalem, který má svůj tradiční koncert na uherčickém zámku, který má ve své režii operní pěvkyně Pavlína Senić.

29.5. Blesk.cz: Hudební festival Znojmo zahájí premiéra symfonické básně Morava
Světová premiéra symfonické básně Morava, kterou pro Hudební festival Znojmo v těchto dnech dokončil Vladimír Franz, zazní na jeho zahájení 9. července v provedení Filharmonie Brno. Název programu Říční koncert dala skutečnost, že v něm také posluchači uslyší Vltavu Bedřicha Smetany a Dunaj Leoše Janáčka. Koncert zahájí Dvořákovým Houslovým koncertem a moll Pavel Šporcl.

25.5. Opera Plus: Rameauova Platée poprvé u nás
Uvedením Lullyho Te Deum, svity z baletních komedií a moteta Exaudiat te domine ve scénické podobě, na osmém ročníku Znojemského festivalu na sebe uvalil soubor Czech Ensemble Baroque nelehký závazek – uvádět nadále skvělou, a přesto ne příliš známou hudbu francouzského baroka periodicky.

14.5. 5+2 dny: Jubilejní Hudební festival Znojmo se ponese v duchu barokní Francie
Festival připomeneme 250. výročí úmrtí Jeana-Philippa Rameaua, významného skladatele francouzské opery, a zároveň oslaví Rok české hudby. Tradičně bude propojen s ochutnávkou nejlepších vín regionálních vinařů a koncerty doplní pestrý doprovodný program. Předprodej největších koncertů Hudebního festivalu Znojmo už začal.

18.4. Znojemský deník: Znojemský hudební festival: říční koncert, Franz a světová premiéra
Říční koncert se světovou premiérou na začátek, první uvedení tragikomické opery jako vrchol a osvědčenou dramaturgii zpestřenou novými nápady připravili organizátoři pro jubilejní Znojemský hudební festival. Ročník věnovaný francouzskému skladateli Jean-Philippe Rameauovi a roku české hudby začne 9. července.

 
 
 
© 2010 - Design by Bravissimo - webmaster Kouda