twitter facebook
Česky | English | Deutsch
Hudební festival Znojmo     |     Jazzfest Znojmo     |     Festival vína VOC Znojmo
 

novinky

27.3.2015 - PŘEDPRODEJ NA KONCERT VOJTY DYKA A B-SIDE BANDU ZAHÁJEN - TIC Znojmo, Obroková 2/10.
26.6.2015 ve 20:30 v Louckém klášteře: Vojtěch Dyk, špičkový zpěvák a charismatický bavič se představí ...


13.2.2015 - FAKTA O ZNOJEMSKÉM HUDEBNÍM FESTIVALU
Reakci občanského sdružení Znojemský hudební festival na tiskovou zprávu města Znojma vydanou 6. 2. 2015 si ...


12.2.2015 - POZVÁNKA NA PROMÍTÁNÍ OPERY PLATÉE
Vážení přátelé, srdečně vás zveme na promítání úspěšné komediální opery Platée, kterou v červenci ...


3.11.2014 - Jeden z nejvýznamnějších a největších projektů Roku české hudby 2014
Ve středu 17. prosince 2014 se v O2 Areně v Praze uskuteční Galakoncert Roku české hudby, který pořádá ...


Z médií

31.7. ČRo Vltava: Hudební panorama Vladimíra Čecha
Opera Platée na Hudebním festivalu Znojmo očima (či spíše ušima) uznávaného hudebního kritika Vladimíra Čecha.

29.7. Znojemský deník: Jubilejní Hudební festival: vyprodané koncerty a skoro 15 tisíc diváků
Znojmo – Téměř patnáct tisíc diváků na většinou vyprodaných koncertech si běhen svých devatenácti dnů připsal jubilejní desátý ročník Hudebního festivalu Znojmo. Největší projekt slavností hudby, operu Jeana-Philippa Rameaua Platée, natáčely při nedělní derniéře štáby Českého rozhlasu i televize. Příští rok pořadatelé uctí skladatele Jiřího Antonína Bendu a chystají jeho Romea a Julii.

29.7. Opera Plus: Operní panorama Heleny Havlíkové
Ve Znojmě bohové sjíždějí z nebe na skluzavce Hudební festival Znojmo během července oživil už po desáté toto půvabné historické centrum jihozápadní Moravy (proslulé ovšem i vínem a nakládanými okurkami) sympatickým mixem programů, které kombinují a propojují nejen hudbu různých žánrů a podob se zapojením dětí, včetně vystoupení mladých talentů.

28.7. Lidové noviny: A bohové sjíždějí z nebe na skluzavce
Mimořádně ambiciózním specifikem Hudebního festivalu Znojmo pod vedením Jiřího Ludvíka je každoroční nastudování hudebně-dramatického díla, které se vymyká u nás běžnému repertoáru (Haydnův Svět na měsíci, Purcellův Král Artuš, Myslivečkův Montezume atd.). Letošní jubilejní 10.ročník se zaměřil na jiného jubilanta, francouzského barokního skladatele Jeana-Philippa Rameaua (1683 - 1764).

27.7. Blesk.cz: Znojemský festival měl letos při všech koncertech plná hlediště
Všechny koncerty Hudebního festivalu Znojmo letos sledovalo plné hlediště, největší zájem poutala barokní opera Platée. Přehlídka dnes končí, pořadatelé jubilejní desátý ročník považují za úspěšný. Podle předběžných odhadů festival přilákal o něco více lidí než v minulých letech, kdy se návštěvnost pohybovala mezi 14.000 až 15.000.

26.7. Deník (jižní Morava): Rameauova Platée svádí v zelených plavkách
Premiéra opery Platée, která má dnes svou reprízu a zítra derniéru, je přehlídkou precizních výkonů českých i francouzských sólistů. Hudební festival Znojmo...festival jak víno, který zítra končí, si svůj trumf šetří na poslední dny: v jízdárně Louckého kláštera nabízí scénické nastudování komické opery Jeana-Philippa Rameaua Platée.

24.7. Opera Plus:Komická opera o podvedené nymfě ozdobí Hudební festival Znojmo
Nová inscenace barokní opery Platée ozdobí desátý ročník Hudebního festivalu Znojmo. Česko-francouzský tým ji nastudoval přímo pro jubilující přehlídku. Autorem je francouzský operní inovátor Jean-Philippe Rameau, od jehož smrti letos uplyne dvě stě padesát let. Právě Rameau je skladatelem, o nějž se Hudební festival Znojmo letos dramaturgicky opírá.

24.7. ČT 24 : Opera Platée: Lekníny, žabky a muž v dámských plavkách
Hudební festival Znojmo dnes vyvrcholil českou premiérou komedie Platée. V opeře zasazené do prostor Louckého kláštera se prolínají antické mýty se současností - ta obsahuje i velmi netradiční kostýmy a nevšední situace. Inspirací pro výběr tohoto díla se stala francouzská barokní hudba s typickými balety.

23.7. Blesk.cz: Komická opera o podvedené nymfě ozdobí Hudební festival Znojmo
Nová inscenace barokní opery Platée ozdobí desátý ročník Hudebního festivalu Znojmo. Česko-francouzský tým ji nastudoval přímo pro jubilující přehlídku. Autorem je francouzský operní inovátor Jean-Philippe Rameau, od jehož smrti letos uplyne 250 let. Právě Rameau je skladatelem, o nějž se Hudební festival Znojmo letos dramaturgicky opírá.

18.7. Znojmo.tv: Říční koncert
Nebyli jste na zahajovacím Říčním koncertě? Nebo si jej chcete připomenout? Jeden poslech rozhodně nestačí! Zde máte možnost si poslechnout známé melodie Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka i světovou premiéru symfonické básně Morava od Vladimíra Franze....

10.7. ČT: Morava Vladimíra Franze pramení ve Znojmě
Divoká a energická je podle Vladimíra Franze řeka Morava a její okolí. Své dojmy přeměnil v symfonickou báseň Morava, která ve světové premiéře zazněla včera při zahájení desátého ročníku Hudebního festivalu Znojmo.

9.7. iDNES.cz: Tak zní Morava. Pro Hudební festival Znojmo ji složil exkandidát Franz
Vltavu složil Bedřich Smetana, Dunaj Leoš Janáček. A co řeku Moravu? Ta dosud chyběla. Speciálně pro Hudební festival Znojmo ji proto napsal skladatel a někdejší prezidentský kandidát Vladimír Franz. Symfonická báseň Morava poprvé zazní při středečním zahájení na Říčním koncertu.

9.7. ČT: Čechy mají svou Vltavu, Znojmo bude mít Moravu
Říční koncert. Tak nazvali pořadatelé dnešní zahajovací večer Hudebního festivalu Znojmo. Na koncertě zazní v premiéře symfonická báseň Vladimíra Franze Morava, kterou doplní i další klasiky s říční tematikou – Vltava a Dunaj. Festival letos slaví kulaté 10. výročí, jubilejní ročník se pořadatelé rozhodli věnovat francouzské barokní opeře.

26.6. Znojemský týden: Hudební festival Znojmo přinese sladkou Francii i Franze
Už podesáté bude první prázdninový měsíc patřit ve Znojmě hudbě, společenským setkáním a vínu. Hudební festival Znojmo připravil pro milovníky umění delikatesní ochutnávku francouzské a české hudby. Festival oživí i novinky. "Je tu opět Hudební festival Znojmo, tentokrát v termínu od 9. do 27. července. Jubilejní 10. ročník je věnovaný francouzskému skladateli Jeanu-Philippu Rameauovi a Roku české hudby, přinese koncerty velkých hvězd, komorní koncerty nadaných umělců, degustace vín i bohatý doprovodný program,"shrnuje mluvčí festivalu Jana Příkazská.

23.6. Znojemsko: Hudební festival klepe na dveře
Již jen necelé tři týdny nás dělí od zahájení Znojemského hudebního festivalu Znojmo 2014, který je největší hudební akcí v regionu. „Letošní 10. ročník má připraven nejbohatší program, jaký se nám kdy podařil,“ uvedl prezident festivalu Jiří Ludvík.

18.6. Znojemský deník: Jubilejní Znojemský hudební festival: hvězdná cellistka a Francie
Jít s hudbou za lidmi, nabídnout muzikanty na objednávku či strávit zajímavý večer na okružní cestě s třemi koncerty. To jsou některé z novinek, které za necelý měsíc nabídne jubilejní desátý ročník Znojemského hudebního festivalu. Hned na úvod přijde i světová premiéra symfonické básně Vladimíra Franze.

18.6. Česká televize: Sama Doma
Podívejte se, jak prezident festivalu Jiří Ludvík a patron Pavel Šporcl povídali o festivalu v pořadu Sama doma.

17.6. Novinky.cz: Kazatelnu, jakou svět neviděl, máme ve Znojmě - a není to zdaleka vše
Znojmo žije i kulturně - od roku 2005 zde pod stálou patronací houslisty Pavla Šporcla probíhá Hudební festival Znojmo, charakteristický pravidelným zasvěcením jednomu z velikánů světové hudby, moderní dramaturgií i kultivovaně odlehčujícím humorem, spjatým s vinařskou lokalitou, jak napovídají názvy proběhlých ročníků: „Na Händela Bacha“; (ne)vinná degustace Mozarta; Ludwig wein Beethoven, In vino Vivaldi; Haydn, víno, Napoleon; Haendel, Purcell a číše vína s anglickou královnou nebo předposlední Il div(í)no Znoyemo a loňské Baroko, Král Slunce a J. B. Lully.

13.6. Česká televize: Všechnopárty
Karel Šíp pozval do svého pořadu hudebního skladatele Vladimíra Franze, který pro Hudební festival Znojmo složil symfonickou báseň Morava, která zazní na úvodním Říčním koncertu. Ve svém povídání ve Všechnopárty zmiňuje také Hudební festival Znojmo.

5.6. Znojemský deník: Na Hudebním festivalu Znojmo se letos představí i Francouzi
Měsíc červenec již tradičně ve Znojmě patří Hudebnímu festivalu, tentokrát v termínu od 9. do 27. července. Jubilejní desátý ročník věnovaný francouzskému skladateli Jeanu-Philippu Rameauovi a Roku české hudby přinese koncerty velkých hvězd, komorní koncerty nadaných umělců, degustace vín i bohatý doprovodný program.

1.6. Stylemagazin.cz: Operní diva Senić pozvala své přátele na 10.ročník Hudebního festivalu Znojmo
Jubilejní 10. ročník Hudebního festivalu Znojmo ve znamení francouzské hudby Jeana-Philippa Rameaua a Roku české hudby!

31.5. Novinky.cz: Hudební festival Znojmo má místo i pro charitativní koncert sopranistky Pavlíny Senić
Hudební festival Znojmo přináší svému publiku širokou paletu hudebních stylů i druhů, propojuje zdánlivě nespojitelné a bourá hranice mezi žánry. Je však také festivalem vína, ale také festivalem, který má svůj tradiční koncert na uherčickém zámku, který má ve své režii operní pěvkyně Pavlína Senić.

29.5. Blesk.cz: Hudební festival Znojmo zahájí premiéra symfonické básně Morava
Světová premiéra symfonické básně Morava, kterou pro Hudební festival Znojmo v těchto dnech dokončil Vladimír Franz, zazní na jeho zahájení 9. července v provedení Filharmonie Brno. Název programu Říční koncert dala skutečnost, že v něm také posluchači uslyší Vltavu Bedřicha Smetany a Dunaj Leoše Janáčka. Koncert zahájí Dvořákovým Houslovým koncertem a moll Pavel Šporcl.

25.5. Opera Plus: Rameauova Platée poprvé u nás
Uvedením Lullyho Te Deum, svity z baletních komedií a moteta Exaudiat te domine ve scénické podobě, na osmém ročníku Znojemského festivalu na sebe uvalil soubor Czech Ensemble Baroque nelehký závazek – uvádět nadále skvělou, a přesto ne příliš známou hudbu francouzského baroka periodicky.

14.5. 5+2 dny: Jubilejní Hudební festival Znojmo se ponese v duchu barokní Francie
Festival připomeneme 250. výročí úmrtí Jeana-Philippa Rameaua, významného skladatele francouzské opery, a zároveň oslaví Rok české hudby. Tradičně bude propojen s ochutnávkou nejlepších vín regionálních vinařů a koncerty doplní pestrý doprovodný program. Předprodej největších koncertů Hudebního festivalu Znojmo už začal.

18.4. Znojemský deník: Znojemský hudební festival: říční koncert, Franz a světová premiéra
Říční koncert se světovou premiérou na začátek, první uvedení tragikomické opery jako vrchol a osvědčenou dramaturgii zpestřenou novými nápady připravili organizátoři pro jubilejní Znojemský hudební festival. Ročník věnovaný francouzskému skladateli Jean-Philippe Rameauovi a roku české hudby začne 9. července.

 
 
 
© 2010 - Design by Bravissimo - webmaster Kouda