twitter facebook
Česky | English | Deutsch
Hudební festival Znojmo     |     Jazzfest Znojmo     |     Festival vína VOC Znojmo
 

novinky

6.2.2016 - Adam Plachetka - hvězda MET míří do Znojma!
Ne všichni ještě ví, že jsme si na letošní ročník Hudebního festivalu Znojmo připravili želízko do ...


5.2.2016 - Novým tlačítkem se dostanete rychleji ke vstupenkám!
Na našich facebookových stránkách přibylo nové tlačítko s názvem KOUPIT! Toto tlačítko vás ihned zavede ...


5.2.2016 - Cítím se jako před olympiádou, říká houslista Pavel Šporcl před koncertem v proslulé Carnegie Hall
Světově proslulý houslista Pavel Šporcl (42) rád překonává hudební hranice a mety. Koncem loňského roku ...


3.1.2016 - NOVOROČNÍ KONCERT STADMUSIK HOLLABRUNN OTEVÍRÁ NOVÝ ROK VE ZNOJMĚ
Podeváté pořádá Stadtmusik Hollabrunn ve spolupráci s Rakousko-českou hospodářskou společností v Městském ...


Z médií

29.7. MUSICOLOGICA: Gentlemen Singers a humor v hudbě
V pořadí osmý koncert Hudebního festivalu Znojmo 2015 patřil jednomu z jeho vrcholů. 16. července se více než šesti stům diváků na nádvoří Jihomoravského muzea představil vokální oktet Gentlemen Singers. Gentlemeni z HradceKrálovépředstavili posluchačům humornou tvář nejen svého profesionálního souboru, ale i staré hudby.

28.7. Opera Plus: Telemannův Daniel v jámě lvové na znojemském jevišti
V červencových dnech se každoročně nese městem Znojmem duch festivalových dní plných krásné hudby, dobrého vína a příjemné atmosféry jihu Moravy. Letošní jedenáctý ročník Hudebního festivalu Znojmo vyvrcholil uvedením oratoria Daniel v jámě lvové Georga Philippa Telemanna. V poměrech českých a nejspíš i světových vůbec poprvé unikátně ve scénickém provedení. Dílo ke svátku svatého Michaela, teprve před nedávnem svému autorovi s jistotou přiznané, uvedl příhodně na pódium v presbytáři kostela svatého Michala sobotní premiérou a následnou derniérou v neděli 26. července renomovaný soubor Czech Ensemble Baroque.

28.7. Znojemský deník: Festival měl letos 13 tisíc návštěvníků
Unikátní scénické provedení barokního oratoria, komorní i symfonické koncerty či vůbec první společné vystoupení tří mistrů svých nástrojů nabídl letošní ročník Hudebního festivalu Znojmo.

27.7. Znojemsko: Kvůli Uherčicím Zawadská skákala 120 centimetrů
Celkový výtěžek benefičních koncertů Uherčice Pavlíny Senić letos překonal magickou hranici půl milionu korun. V rámci Hudebního festivalu Znojmo proběhl již posedmé a peníze, které na něm darují sponzoři prostřednictvím dražby unikátních vín, putují na opravy oken zámeckého sálu. Loni se podařilo získat už 470 000 Kč, teď na konto přibylo přes dalších 100 000.

26.7. Znojemský deník: OBRAZEM: Daniel na závěr Hudebního festivalu Znojmo vyvázl z jámy lvové
Letošní Hudební festival Znojmo si na závěr připravil scénické provedení oratoria s názvem Daniel v jámě lvové. Autorem duchovní kantáty je George Phillip Telemann. Pro letošní ročník festivalu dílo nastudoval Czech Ensamble Baroque.

25.7. Týden.cz: Rarita k vidění ve Znojmě: Telemannovo oratorium o Danielovi
Program Hudebního festivalu Znojmo v sobotu korunovala premiéra scénického provedení oratoria Georga Philippa Telemanna Daniel v jámě lvové. Představení vzniklo přímo pro znojemskou přehlídku, jejíž pořadatelé se každoročně snaží přinést jeden vlastní inscenační počin. Nedělní repríza bude zároveň derniérou a definitivní tečkou za festivalem.

25.7. MUSICOLOGICA: Trio virtuosů na Hudebním festivalu Znojmo
Znojemský festival má vždy svým příznivcům co nabídnout. Letos nejenže vystoupil patron festivalu houslový virtuos Pavel Šporcl s cikánskou cimbálovou muzikou a představil svou nejnovější desku Gipsy Fire, ale na svůj druhý koncert si přizval i další dva české virtuosy – Iva Kahánka a Michaelu Fukačovou. Jak uvedl v úvodním slovu ke koncertu: „Jsme moc rádi, že se tady setkáváme. Nikdy jsme nehráli v tomto složení, takže to pro každého z nás bude nové a inspirativní, jistě to bude mít hodně adrenalinu pro všechny. A tak to má být. Moc se na to těšíme.“ Netradiční seskupení zahrálo na nádvoří Starého zámku v Jevišovicích více než šesti stovkám posluchačů náročná klavírní tria Beethovenova a Dvořákova a nakonec přidalo i melancholickou Sukovu Elegii.

25.7. MUSICOLOGICA: Hudební festival Znojmo: ŠPORCL-FUKAČOVÁ-KAHÁNEK
Eva Mikulášková: Těsně po Koncertu tří virtuosů na jevišovickém zámku v rámci Hudebního festivalu Znojmo jsem se zeptala všech tří virtuosů...

25.7. ČT art: Oratorium Daniel v jámě lvové
Znojemským kostelem svatého Michala dnes večer bude znít Telemannovo barokní oratorium Daniel v jámě lvové.

25.7. Znojemský deník: V národním parku Podyjí si při koncertním pikniku užijí krásné přírody i hudby
Podyjí – Hudební festival Znojmo spěje do finále. Kromě jeho vrcholu, tedy dvou představení unikátní scénické úpravy oratoria Daniel v jámě lvové Georga Philippa Telemanna, nabídne v neděli nevšední hudební zážitky uprostřed přírody.

24.7. Brněnský deník: Hudební festival Znojmo vrcholí premiérou Daniel v jámě lvové
Biblický příběh a podmanivá atmosféra kostela svatého Michala. Očekávané scénické provedení oratoria Georga Philippa Telemanna Daniel v jámě lvové má premiérově na programu Hudební festival Znojmo. Inscenace vznikla přímo na míru festivalu, a to ve spolupráci se souborem Czech Ensemble Baroque v čele s dirigentem Romanem Válkem.

23.7. Znojemský deník: Festival nabídne piknik a oratorium
Koncert znojemských hudebníků, vycházku za hudbou do Národního parku Podyjí a především dvě představení unikátní scénické úpravy oratoria Daniel v jámě lvové Georga Philippa Telemanna nabídne do neděle Hudební festival Znojmo.

22.7. Znojemský deník: Obrazem - Klasika, folk i etno. Znojmem zněla muzika
Ulice Znojma rozezněla v úterý hudba. V rámci Hudebního festivalu Znojmo si v různých částech města zahrála řada hudebních uskupení.

20.7. Znojemsko: Malí géniové zahráli pro radost sobě i druhým
Šestice dětských muzikantů ve věku od sedmi do třinácti let vystoupila v úterý 14. července na koncertě Mladých géniů ve znojemském divadle. Stalo se tak v rámci letošního Hudebního festivalu Znojmo.

20.7. Znojemský deník: OBRAZEM: Jízdárnou zněl cimbál a vonělo víno
Dalším koncertem pokračoval o víkendu festival Hudba Znojmo. Po zvážení možných komplikací přesunuli pořadatelé kvůli ohlášené bouřce vystoupení Dalibora Štrunce a jeho kapely Cimbal Classic (na snímku) do jízdárny Louckého kláštera. Koncert byl doplněný řízenou degustací vín.

19.7. Znojemsko: Koncert tří virtuozů
Ojedinělý zážitek měli posluchači koncertu tří virtuosů. Vůbec poprvé se sešly absolutní české hudební špičky na společném koncertu v rámci Hudebního festivalu Znojmo 2015. Na housle hrál Pavel Šporcl, na violoncello Michaela Fukačová a za klaviaturu koncertního křídla usedl Ivo Kahánek. Jako koncertní síň pro více jak pět stovek posluchačů sloužilo nádvoří starého zámku v Jevišovicích.

18.7. Znojemský deník: Festival: po Gentlemen Singers je na řadě Cimbal Classic
Milovníci kvalitní muziky si na nádvoří Jihomoravského muzea užili komediálního koncertu Gentlemen Singers, který se uskutečnil v rámci letošního Hudebního festivalu Znojmo. „Jednalo se o odlehčený koncert vokálního souboru z Hradce Králové vytvořený přímo pro Hudební festival Znojmo. Profesionální mužský oktet připravil pro znojemské publikum ne tak docela vážnou hudbu," popsali organizátoři.

17.7. Znojemský deník:OBRAZEM: Šporcl, Kahánek, Fukačová. Tři virtuózové zahráli na jevišovickém zámku
Jedinečný koncert zažili posluchači na nádvoří Starého zámku v Jevišovicích. Hudební festival Znojmo tam nabídl vystoupení patrona festivalu Pavla Šporcla, klavíristy Ivo Kahánka a violoncellistky Michaely Fukačové.

16.7. Česká televize: Události v regionech - Hudební festival Znojmo
Reportáž z Koncertu tří virtuozů.

15.7. Boris Klepal: Dvojí putování znojemského festivalu: za českými klasiky a za varhanami
Šéfredaktor hudebního portálu Brno - město hudby, jednoho z mediálních partnerů festivalu napsal recenzi na dva koncerty: Pocta českým symfonikům, premiéra, bouře a vzdor. Dostatek lákadel na jeden koncertní večer, jinak první tematický pořad letošního ročníku Hudebního festivalu Znojmo...

15.7. Znojemský deník: Sopranistka Senić zpívala pro uherčický zámek. Při dražbě se vybralo 150 tisíc
Již tradiční recitál sopranistky Pavlíny Senić nabídl v banketním sále uherčického zámku Hudební festival Znojmo. Interpreti a hosté si tak mohli prohlédnout i okna sálu, jejichž výměně pomohly výtěžky z dražeb vín prvních ročníků recitálu. Dražba nechyběla ani po letošním vystoupení pěvkyně a jejích hostů. Příznivci dobrých vín na další opravy svými nákupy přispěli téměř sto padesát tisíc korun.

14.7. Znojemsko: Šporcl jako primáš cikánské muziky
Fenomenální výkon českého houslisty Pavla za doprovodu špičkové cikánské cimbálové muziky Gipsy Fire byl důstojným zahájením letošního Hudebního festivalu Znojmo, který je nejvýznamnější místní hudební akcí.

13.7. ČT - Dobré ráno: Hudební festival Znojmo
Rozhovor s prezidentem festivalu Jiřím Ludvíkem.

13.7. Znojemský deník: Hudební festival Znojmo: zahráli na Heiliger Stein, magickém místě Rakouska
Už jedenáctý ročník hudební lahůdky v podobě stále slavnějšího Hudebního festivalu Znojmo má za sebou první koncerty a další vystoupení. Již od pátku celé město ožilo neopakovatelnou festivalovou atmosférou a vítá hudebníky a návštěvníky z různých koutů země i zahraničí.

10.7. denik.cz: Šporcl: Rozpoznat dobré víno od skvělého jsem se naučil na festivalech ve Znojmě
Patronem Hudebního festivalu Znojmo je Pavel Šporcl už desátým rokem. Do Znojma jezdí koncertovat, degustovat víno a spolu s rodinou nasávat atmosféru vinařských oblastí. Páteční zahajovací koncert festivalu patří právě Pavlu Šporclovi. Za doprovodu cikánské cimbálové muziky předvede skladby z „cikánského" repertoáru i melancholické filmové melodie.

10.7. ceskenoviny.cz: Ve Znojmě začal slavnostním průvodem Hudební festival Znojmo
Ve Znojmě začal slavnostním průvodem a koncertem houslového virtuosa Pavla Šporcla Hudební festival Znojmo. Série koncertů potrvá dva týdny až do 26. července. Organizátoři letos dali důraz na skladby dvou skladatelů, kteří tvořili v Německu, a to Jiřího Antonína Bendy a Georga Phillipa Telemanna.

9.7. Opera Plus: Hudební festival Znojmo začíná. Říká si o další růst, plánuje jeho šéf
Rozhovor s Jiřím Ludvíkem, prezidentem festivalu.

9.7. Brno město hudby - Dnes začíná Hudební festival Znojmo
Letošní 11. ročník Hudebního festivalu Znojmo je věnován klasicistnímu skladateli Jiřímu A. Bendovi a baroknímu skladateli Georgu P. Telemannovi. V rámci festivalu vystoupí Pavel Šporcl, Ivo Kahánek, Cimbal Classic, Czech Ensemble Baroque a mnozí další.

8.7. denik.cz: Hudební festival Znojmo je za dveřmi. Už jedenáctý ročník
Hudební lahůdka v podobě stále slavnějšího Hudebního festivalu Znojmo je za dveřmi. Již od pátku celé město ožije neopakovatelnou festivalovou atmosférou a přivítá hudebníky a návštěvníky z různých koutů země i zahraničí. Jedenáctý ročník Hudebního festivalu Znojmo bude zasvěcen dvěma významným skladatelům, Jiřímu Antonínu Bendovi a Georgu Philippu Telemannovi.

6.7. Kulturní noviny: Hudební festival Znojmo
Ve čtvrtek začíná ve Znojmě jedenáctý ročník festivalu vážné hudby, který je letos věnován osobnostem skladatelů Jiřího Antonína Bendy (1722-1795), rodáka z Benátek nad Jizerou, který působil mimo jiné jako hudební ředitel hamburského divadla, a Georga Philippa Telemanna (1681-1767), představitele německé pozdně barokní hudby.

6.7. Znojemsko: Hudební festival klepe na dveře
V pořadí již 11. ročník Hudebního festivalu Znojmo, který bude zahájen 9. července a skončí 26. 7., bude zasvěcen dvěma významným skladatelům - Jiřímu Antonínu Bendovi a Georgu Philippu Telemannovi. V česko-německém duchu se ponesou všechny koncerty, které budou doplněny ochutnávkami vín místních vinařů, nebudou chybět doprovodné akce pro všechny věkové skupiny.

4.7. Znojemský deník: Organizátoři Hudebního festivalu slibují nejvyšší koncentraci špičkových sólistů
Tři virtuózové se 15. července od 19 hodin potkají v unikátním projektu připravovaném speciálně pro Hudební festival Znojmo. Hvězdné trio pro jeden večer vytvoří první dáma evropského violoncella Michaela Fukačová, hvězda českého houslového nebe Pavel Šporcl a nejlepší český klavírista současnosti Ivo Kahánek.

23.6. Znojemský deník: Ještě před festivaly zazpívá Vojtěch Dyk
Nejprve folkový festival, po něm osmnáctidenní maraton klasické hudby, následně přehlídka alternativní kultury a nakonec rockový festival ve známé znojemské pivnici. Taková je nabídka prázdninových festivalů ve Znojmě.

12.6. ČT Sama doma - představení Hudebního festivalu Znojmo
Rozhovor s prezidentem festivalu Jiřím Ludvíkem.

11.6. Znojemský deník: Hudební festival Znojmo: letos bude i v Jevišovicích
První měsíc letních prázdnin patří ve Znojmě tradičně kvalitní hudbě a výtečnému vínu. Od 9. do 26. července celé město ožije neopakovatelnou festivalovou atmosférou a přivítá hudebníky a návštěvníky z různých koutů země i zahraničí. Jedenáctý ročník Hudebního festivalu Znojmo bude zasvěcen dvěma významným skladatelům, Jiřímu Antonínu Bendovi a Georgu Philippu Telemannovi. „V česko-německém duchu se ponesou všechny koncerty, které budou doplněny ochutnávkami vín místních vinařů, i doprovodné akce pro všechny věkové skupiny," přiblížila mluvčí festivalu Jana Příkazská. Nad vším pak bude již po desáté bdít patron festivalu Pavel Šporcl.

11.6. Parlamentní listy: Znojmo se objeví v pořadu ČT Sama doma
Poslední vysílání oblíbeného pořadu Sama doma před prázdninami proběhne přímo ze Znojma. Pokud vydrží krásné počasí, vysílat se bude přímo v prostoru před nejznámější znojemskou památkou – rotundou sv. Kateřiny. Divákům se tak po celé vysílání bude naskýtat pohled na dominanty města Znojma. V případě nepříznivého počasí bude živě vysíláno z prostor znojemského hradu.

10.6. Opera Plus: Hudební festival Znojmo
Česko-německý ročník Hudebního festivalu Znojmo přinese hudební premiéry i osvědčená klasická díla. Červenec ve Znojmě tradičně patří hudbě a vínu. Od 9. do 26. července celé město ožije neopakovatelnou festivalovou atmosférou a přivítá hudebníky a návštěvníky z různých koutů země i zahraničí.

14.4. Znojemský deník: Lístky na letošní Hudební festival Znojmo míří do předprodeje
Po slunné Itálii a vášnivé Francii zavítá letos Hudební festival Znojmo do precizního a tradicionalistického Německa, a to v termínu od 9. do 26. července. Jedenáctý ročník bude věnován klasicistnímu skladateli Jiřímu Antonínovi Bendovi a baroknímu skladateli Georgu Philippovi Telemannovi.

13.4. blesk.cz: Hudební festival Znojmo letos dá prostor Bendovi a Telemannovi
Hudební festival Znojmo letos poskytne větší prostor tvorbě skladatelů Jiřího Antonína Bendy a George Philippa Telemanna. Vznikne například nové scénické provedení Telemannova oratoria Daniel v jámě lvové. Festival potrvá od 9. do 26. července, vstupenky na několik vybraných koncertů lze zakoupit už nyní, oznámila dnes ČTK produkční Barbora Buliščaková.

 
 
 
© 2010 - Design by Bravissimo - webmaster Kouda