Účinkující

Anna Wiktoria Swoboda

Anna Wiktoria Swoboda

Loutna, theorba, barokní kytara.  Převážně se specializuje na sólový repertoár pro barokní loutnu 17.a 18.století včetně výzkumu slezských loutnistů a také na různou komorní hudbu pro theorbu a barokní kytaru jako nástrojů continua. 

Big Band ZUŠ

Big Band ZUŠ

„Všechno krásné se rodí v bolestech.“ Tak zní heslo znojemského Big Bandu pod vedením Karla Fojtíka a  pod zákrytem Základní umělecké školy. 

Hudebníci v ulicích

Hudebníci v ulicích

Celodenní multižánrový happening, který oživí hudbou zákoutí města Znojma. Více jak 100 umělců bude hrát pod širým nebem.

Jakub Kubín

Jakub Kubín

Jakub Kubín je rodák z Hradce Králové. Již v dětství se vzhlédl v hudbě a to převážně zpěvu, kromě něj se také aktivně věnuje aranžmá skladeb a skládání své vlastní muziky.

Jiří Pospíchal

Jiří Pospíchal

Dlouholetý člen České filharmonie, koncertní mistr Pražského komorního orchestru bez dirigenta a pedagog.

Josef Moravec

Josef Moravec

Zvučný tenor s bohatými pěveckými zkušenostmi, který byl třikrát nominovaný na cenu Thalie a je často srdečně zván do cizích zemí, a to například do Japonska, skandinávských zemích, Alžírska, Rakouska, Německa, Švýcarska, Španělska, Francii a dalších...

Linda Keprtová

Linda Keprtová

Linda Keprtová, narozena v České Třebové, patří mezi nejvyhledávanější operní režiséry mladé generace. 

Lucie Netušilová Karafiátová

Lucie Netušilová Karafiátová

Altistku Lucii  uvidíme v roli anděla a jako součást sboru Czech Ensemble Baroque

Lukáš Hacek

Lukáš Hacek

Lukáš Hacek se narodil v Čadci na Slovensku. Sem za námi přijel tento tenor kvůli hned třem rolím, jedná se o roli jednoho z mudrců, evangelisty a jako součást sboru Czech Ensemble Baroque.

Marie Blažková

Marie Blažková

Brněnská rodačka a nynější scénografka vystudovala Střední školu uměleckých řemesel v Brně a v roce 2009 absolvovala studium scénografie na Divadelní fakultě JAMU

Mark Kristián Hochman

Mark Kristián Hochman

Pochází z královského města Louny. Zde také poprvé přičichnul k umění, a to ve formě tance. Jeho rolí na festivalové stagioně se stal Spasitel.

Markéta Böhmová

Markéta Böhmová

Soprán z Brna se nám ve stagioně představí v roli anděla a jako součást sboru Czech Ensemble Baroque.

Martin Ptáček

Martin Ptáček

Letošní operu zaujme v roli jednoho z mudrců z východu a následně v roli evangelisty.

Pavla Radostová

Pavla Radostová

 Špičková pěvkyně, jejíž specializace je vážná hudba ale věnuje se také jazzu, gospelu, muzikálu, pedagogické a koncertní činnosti. Na stagioně se nám představí jako jeden z andělů.

Šárka Brodaczová

Šárka Brodaczová

Šárka Brodaczová se narodila v Českém Těšíně. Přes tanec a balet na ZUŠ se propracovala choreografiím, příklad její choreografie můžeme spatřit například na festivalové stagioně H.Schütz: Příběh o Kristu..

Tomáš Morávek

Tomáš Morávek

Light designer z Prahy, který věří v živé divadelní formy nejen jako světelný technik a designér, ale také jako člověk, který žije s divadlem a pro divadlo.

AKAMUS

AKAMUS

Soubor Akademie Für Alte Musik Berlin (zkráceně Akamus) byl založen v roce 1982. V současné době patří ke světové špičce komorních orchestrů hrajících dobově poučenou hudbu a může se pochlubit bezpříkladně úspěšnou minulostí.

Pavel Šporcl

Pavel Šporcl

Houslový virtuos Pavel Šporcl je jedním z nejžádanějších českých umělců. Díky svému umění,výrazné osobnosti i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších pódiích u posluchačů všech generací. Patronem Hudebního festivalu Znojmo je od prvních ročníků.

Peter Zajíček

Peter Zajíček

Je autorem první publikace ve slovenkém jazyce o interpretaci houslové hudby 17. a 18. století a doma i v zahraničí je vyhledávaným koncertním mistrem a lektorem.

Michaela Fukačová

Michaela Fukačová

Michaela Fukačová, jedna z nejvýznamnějších violoncellistek současnosti, se prosadila mezi světovou elitu už v 90. letech minulého století, kdy debutovala v řadě metropolí jako Londýn, Paříž, Kodaň, Berlín, New York, Tokyo ad.. Odborná kritika nešetří superlativy nad výrazovou hloubkou její hry, výjimečně oduševnělým projevem a schopností uchvátit posluchače intenzivní niternou výpovědí.

Czech Ensemble Baroque

Czech Ensemble Baroque

Profesionální ansámbl, zabývající se stylovou interpretací děl starších slohových období v autentické interpretaci na dobové nástroje založil dirigent Roman Válek roku 1998. Ansámbl má tři složky: orchestr, vokální ansámbl a sólisty. Dramaturgie tělesa zasahuje do všech žánrů zeména baroka a klasicismu. Členy jsou profesionální instrumentalisté a zpěváci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Německa.

Janáčkův komorní orchestr

Janáčkův komorní orchestr

Orchestr založil z předních členů, nadšených pro komorní hudbu, tehdejší Státní filharmonie Ostrava v roce 1964 Zdeněk Dejmek. Mladý temperamentní houslista, virtuos s podmanivým tónem, silnou vůlí a nekompromisním požadavkem věrnosti souboru.

Roman Válek

Roman Válek

Roman Válek, úspěšný český dirigent, který se specializuje na velké vokálně-instrumentální tituly. Je zakladatelem a šéfdirigentem souboru Czech Ensemble Baroque, který se zabývá hudbou 17. až 19. století v duchu stylové interpretace. Jeho uměleckým krédem je dostat na česká pódia stěžejní díla renesanční, barokní a klasicistní literatury v dobové interpretaci.

Jiří Miroslav Procházka

Jiří Miroslav Procházka

Brněnský basbarytonista a pravidelný účinkující Hudebního festivalu Znojmo se dříve představil například v roli Citheróna v Rameauově Platée či v roli Masetta v Mozartově Donu Giovannim. Letos se s ním setkáme ve scénickém provedení oratoria H. Schütze Příběh o Kristu.

Cappella Mariana

Cappella Mariana

Cappella Mariana  je komorní vokální soubor, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka. Vystoupení ansámblu se setkala s nadšeným přijetím publika, kritika cení především expresivitu projevu a citlivý přístup k práci s textem. 

Alla Danza Brno

Alla Danza Brno

Spolek Alla Danza Brno – Baroque se zaměřuje na dobově věrné rekonstrukce barokních tanců i autorské choreografie ve stylu „la belle danse“. Ten je spjat zejména s postavou francouzského krále Ludvíka XIV. řečeného „Král Slunce“ a jeho následovníka Ludvíka XV. 

Pavlína Senić

Pavlína Senić

Operní pěvkyně se srbskými kořeny Pavlína Senić již 9. rokem pořádá dobročinný koncert na záchranu renesančního zámku v Uherčicích.    

Václav Jeřábek

Václav Jeřábek

Václava Jeřábka, operního zpěváka s výborným pěveckým vzděláním, známe z Českého filharmonického sboru Brno či z Janáčkova divadla v Brně. Rodák z Třeště se nám na festivalu představí jako součást Letní školy barokní hudby souboru Czech ensemble baroque . 

Tereza Válková

Tereza Válková

S nadsázkou řečeno to je renesanční žena vedoucí barokní ansámbl. Tereza Válková je sólová zpěvačka, dynamická klavíristka a mimo dalších právě sbormistryní souboru Czech Ensemble Baroque.

Petr Jiříkovský

Petr Jiříkovský

Petr Jiříkovský (1971), klavírista a dirigent, je jedním z nejvýraznějších českých umělců střední generace. Svou kariéru začal jako klavírista – studoval v Praze, v Paříži  a ve Vídni. Kromě sólového vystupování a mnoha aktivit v oblasti komorní hudby rozvíjí od roku 2008 intenzivně svou profesionální dirigentskou dráhu. 

Miroslav Maňoušek

Miroslav Maňoušek

Rodák z Frýdku, kde zároveň působí jako varhaník, regenschori a pedagog. 

Martin Jakubíček

Martin Jakubíček

Martin Jakubíček je vyhledávanou osobností současné hudební scény. Kromě sólové koncertní činnosti (cembalo, varhany, kladívkový klavír) působí Martin Jakubíček jako umělecký vedoucí renomovaných komorních seskupení. 

Malí géniové 2017

Malí géniové 2017

Vítězové nejuznávanějších celostátních i mezinárodních dětských soutěží vystoupí s mimořádnými hudebními výkony. V podání malých hudebních géniů se můžete těšit na skvělé interpretace děl nejen z protestantského období.

Eva Telepčáková

Eva Telepčáková

Eva Telepčáková, výborná barokní houslistka jejíž housle zůstaly aktivním koníčkem  i na mateřské dovolené, který by chtěla využit na oslavu Boha a k radosti lidu.

Eleonora Machová

Eleonora Machová

Houslistka, která se specializuje na autentickou interpretaci staré hudby. Absolvovala konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. V současnosti se též věnuje hře na violu da gamba, kterou soukromě studovala u Josého Vázqueze. Od roku 2001 působí pedagogicky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde vyučuje obor hra na barokní housle a ansámblová hra. Každoročně je zvána na mezinárodní semináře a kurzy jako lektorka.

 

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka

Už jen těžko vypátráme, koho jako prvního ve Znojmě napadla myšlenka založit dětskou cimbálovou muziku. S jistotou však můžeme říci, že prvním, komu se to skutečně podařilo, byl houslista a pedagog tehdejší znojemské Lidové školy umění Antonín Stehlík

Alexander Botoš

Alexander Botoš

Violoncellista Štátnej opery v Banské Bystrici, West Virginia Youth Symphony nebo Solamente naturali.  Hraje také na baskytaru, kontrabas, bicí nástroje a violu. 

Miloš Štědroň

Miloš Štědroň

Miloš Štědroň byl v roce 1994 jmenován univerzitním profesorem. Je pedagogem na Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Horní náměstí 18, Znojmo (sídlo Erste Leasing)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00