Hudebníci v ulicích

Celodenní multižánrový happening, který oživí hudbou zákoutí města Znojma. Více jak 100 umělců bude hrát pod širým nebem.

Hudebníci v ulicích

Hudebníci v ulicích

Naši sousedé z Chvalovic

Tance v rytmu country aneb věk je jenom číslo. Více zde.

Nikol Kotrnetzová, Michal Smrčka

Členka Městského divadla Brno a znojemský jazzový klavírista – od jazzu přes muzikál až po nové populární písně.

20minutes

Pražská art-popová skupina, kterou tvoří dvě frontmanky, jednovaječná dvojčata. Sestry Simona a Denisa Katzer za sebou mají spolupráci s významnými muzikanty české scény (např. Mandrage, Tata-Bojs,...). A proč 20minutes? To je stáří, které je dělí .

Kapela Proteď

Základy má kapela Proteď ve folku a bigbeatu, ale nezříká se ani vlivu jiných stylů -  můžeme tu slyšet prvky blues, jazzu, rocku, ale třeba i reggae. Muzikanti se snaží svou tvorbu kvalitativně prohlubovat, dostat se k širšímu okruhu posluchačů a nahrát první oficiální CD. Členů je celkem šest - Petr Rouzek, Milena Zachrdlová, Jaroslav Kobylinský, Alexander Kovář, Martin Ježek, Pavel Fojt. Více zde.

Pěvecké sdružení Vítězslav Novák

České a moravské lidové písně v podání znojemského sboru zpívajícího od roku 1920, jedná se tedy o uskupení s více než 95letou tradicí. Více zde.

The Carrot Sisters

Kapela sester Pokorných a Petra Mrkvičky. Hrají zejména covery známých i méně známých písní, které si originálním způsobem přetváří k obrazu svému. „Spojuje nás hudba a máme radost když radost předáme dál.

 Alright Now

Street unplugged – brněnská pop rocková kapela představí svou čerstvou tvorbu i kreativně vyvedené covery ve verzích přímo stvořených pro ulici. Máme rádi, když píseň šlape, má krásnou melodii a zároveň neotřelou harmonii. Nešokujeme, nejsme příliš „tvrdí“ a nesnažíme se nahlížet za hranice hudební teorie. Děláme prostě hudbu tak, aby byla kvalitní a přitom se líbila. A my víme, že to jde!“ Více zde.

Kočovné divadlo AD Hoc

Kočovné divadlo Ad Hoc vám představí volné pásmo originálních písní a hravé poezie z autorského repertoáru tohoto hudebního divadla. Již několik let je na amatérské scéně nepřehlédnutelné. Svůj autorský repertoár a osobitý humor staví na kráse českého jazyka a originální hudební tvorbě. Ad Hoci jsou po celý rok k vidění v různých koutech ČR, pozornost si získali především díky mafiánské opeře Zmrazovač, která brzy oslaví 100 reprízu. Více zde.

Musica Antiqua při HŠ YAMAHA Znojmo

Uskupení Musica Antiqua pod záštitem Hudební školy YAMAHA, jejíž heslo zní   "Není nehudebních lidí, jsou jen nerozvinuté talenty!", si připravilo vystoupení plné folku. Více zde.

Dina

Znojemská písničkářka s akustickou kytarou a s vlastní tvorbou, která mimo jiné maluje a fotografuje.

Lucrezia Borgia

Soubor se od roku 2000 zaobírá hudbou inspirovanou středověkými či renesančními motivy, moravsko-keltskou melodikou i balkánskými rytmy, k jejichž interpretaci používá repliky dobových nástrojů. Písně jsou v češtině, ale i v němčině, latině, italštině a španělštině. Zpívají historizující folk, středověkou, irskou, keltskou hudbu a další...  Více zde.

MK2 

Moderní i starší hity populární hudby v podání Míši Kochové a Mirka Kolaje.

KM String Duo

Housle a violoncello – vlastní úpravy klasických a moderních skladeb studentů kroměřížské konzervatoře.  Kristýna Juřenová studuje hru na violoncello, pravidelně vystupuje jako sólistka na koncertech po celé České republice. Zajímá se též o hru na klavír a zpěv. Daniel Macho je již absolventem, během studia se zúčastnil soutěží, interpretačních kurzů a konzultací u věhlasných pedagogů. Věnoval se také hře na violu a komorní hře.Jeho zálibou je dále. jazz a improvizace. 

Mosty

Vokálně-instrumentální skupina zpívající černošské spirituály, rytmickou duchovní hudbu, drobné světské skladby a lidové písně zejména z Moravy a Slovenska. Soubor vznikl ve Znojmě roku 2008 a jeho hlavní náplní je bohoslužebný zpěv.

Minima

Vokální skupina, založena v roce 2011 se širokým repertoárem (od černošských spirituálů přes starou hudbu až po skladby současných skladatelů). Uměleckou vedoucí je Gabriela Lazárková.

CM Veltlínek

Dětská cimbálová muzika vznikla při ZŠ Mládeže ve Znojmě v roce 2011, kdy paní učitelky Přibylová a Bajková daly dohromady skupinku malých šikovných muzikantů a v nich postupně vypěstovaly oblibu lidové písničky a radost z hudby. Časem se Veltlínek stal součástí Dětského folklorního souboru Dyjavánek. V dnešní době se počet muzikantů ustálil na dvanácti členech, kteří s radostí hrají lidové písničky z Čech, Moravy i Slovenska.

DAVID WILJO KANGAS

Americký zpěvák a saxofonista, který vystupuje a žije v České Republice. Profesionální hudební vystoupení včetně veškeré potřebné aparatury, při kterém máte možnost slyšet evergreeny různých žánrů ve skvělém Davidově podání, spolu s jeho nezapomenutelnými sóly na tenorový a sopránový saxofon. Více zde.

Jde o charitativní koncert na podporu kostní dřeně (Znojemsko Na dřeň)

Piano ve Znojmě

 Pokud máte chuť si zahrát a stát se součástí Hudby v ulicích, přijďte k OD Dyje, je zde k dispozici piano!

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Horní náměstí 18, Znojmo (sídlo Erste Leasing)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00