13. ročník (2017)

Zahajovací koncert Pavla Šporcla

Zahajovací koncert Pavla Šporcla

Koncert patrona festivalu Pavla Šporcla, špičkového klavíristy Petra Jiříkovského a Janáčkova komorního orchestru. Uznávaný houslový virtuóz Pavel Šporcl přednesl publiku hudbu Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

Luther

Luther

Přednáška o katolické a protestantské hudbě profesora Miloše Štědroně. Tematicky navázal biografický film (2003) německého režiséra Erica Tilla o protestantském knězi Martinovi Lutherovi.

Hudební večírek pro Znojmo

Hudební večírek pro Znojmo

Na večírku pod širým nebem zazněly jazzové variace v podání znojemského Big Bandu ZUŠ Znojmo a folklorní hudba Cimbálové muziky Antonína Stehlíka.

Setkání festivalů

Setkání festivalů

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka zahrála k posezení a pikniku bez hranic.

Lampionový večírek

Lampionový večírek

Koncertní večírek v záři lampionů nabídl příjemný letní hudební program snoubený s vysokou gastronomií a vybranými víny regionálních vinařů. V parku hotelu Savannah zahrála energická akordeonistka Klára Veselá a její hosté - kytarista Lucian Mayaci a violoncellista Pavel Borský. 

Tour de Varhany

Tour de Varhany

Uznávaný varhaník Martin Jakubíček a jeho varhanický maraton, během kterého v jednom dnu procestoval se svými posluchači tři kostely Znojemska.

Koncert znojemských hudebníků

Koncert znojemských hudebníků

Hudební pocta rodáků svému městu v již tradičním orchestrálním složení znojemských hudebníků s mimořádnými sólisty – první dámou evropského violoncella Michaelou Fukačovou a prvotřídním houslistou Jiřím Pospíchalem.

Koncert malých géniů

Koncert malých géniů

Vítězové nejuznávanějších dětských soutěží mladých talentů vystoupili s mimořádnými hudebními výkony. Účinkující: Milan Kostelenec (housle, 10 let), Josefína Holečková (harfa, 11 let), Petra Meisl (violoncello, 10 let), Daniel Matejča (housle, 12 let), Vojtěch Ocelka (klavír, 11 let), Elvis Herndl (violoncello, 12 let).

Koncert laureátů Letní školy barokní hudby

Koncert laureátů Letní školy barokní hudby

V působivých prostorách jevišovického zámku vystoupili vítězové interpretační soutěže Letní školy barokní hudby 2016 v Holešově: Eva Telepčáková (housle), Miroslav Maňoušek (varhanní pozitiv), Alexander Botoš (violoncello) a Václav Jeřábek (zpěv – bas) za doprovodu orchestru Czech Ensemble Baroque s koncertním mistrem Petrem Zajíčkem.

AKAMUS napříč barokní Evropou

AKAMUS napříč barokní Evropou

Přední evropský barokní orchestr Akademie für Alte Musik Berlin přijel do Znojma s mimořádným repertoárem, který nabídl cestu napříč Evropou 18. století s důrazem na nejznámější a nejvlivnější skladatele z období evropského baroka.

Sommelierské minimum I

Sommelierské minimum I

Zážitkový výlet po znojemských vinicích za doprovodu významných sommelierů. Kompletní ochutnávka unikátní festivalové kolekce vín pod odborným vedením  Františka Koudely, sommeliera a předsedy VOC Znojmo a Michala Šetky, znalce vín a šéfredaktora časopisu WINE & Degustation.

Koncert při svíčkách

Koncert při svíčkách

Jeden z nejromantičtějších festivalových koncertů, letos s programem polských interpretek. V renesančních prostorách Domu umění vystoupila mezinárodně uznávaná a oceňovaná odbornice na sólový repertoár 17. a 18. století pro barokní loutnu Anna Wictoria Swoboda (loutna, theorba). Spolu s ní se představila mladá nadějná sopranistka Joanna Radziszewska se společným programem děl renesančních a raně barokních autorů ve stylové interpretaci.

Sommelierské minimum II

Sommelierské minimum II

Na odborném sommelierském mini kurzu jsme se v podání Michala Šetky, znalce vína a šéfredaktora časopisu WINE & Degustation, vydali do protestantských panství ve Francii, Švýcarsku a Německu.

Noční sólo Pavla Šporcla

Noční sólo Pavla Šporcla

Sólový recitál patrona festivalu představil jeden z nejpůsobivějších virtuosových programů, během něhož zazněla na jednom pódiu díla protestantských a katolických autorů. Chrámový koncert houslového mága Pavla Šporcla mohli návštěvníci tentokrát zažít v romantické záři světel v Mikulášském kostele.

Hostina pro hraběte Althana

Hostina pro hraběte Althana

Jedinečný gurmet koncert se odehrál v autentickém prostředí Sálu předků vranovského zámku. Netradiční projekt propojil vysokou gastronomii a špičková vína s dobovou hudbou a tancem. Tančila: Alla Danza Brno

Uherčice Pavlíny Senić

Uherčice Pavlíny Senić

Dobročinný koncert na záchranu renesančního zámku v Uherčicích nabídl písňové cykly katolických i protestantských autorů v podání operních pěvců Pavlíny Senic a Josefa Moravce s klavírním doprovodem Ladislavy Vondráčkové. Program koncertu doplnila recitace Pavla Zedníčka, který po koncertě vedl dražbu unikátních vín, jejíž výtěžek je pravidelně věnován na rekonstrukci zámku.

Cappella Mariana

Cappella Mariana

Komorní vokální ansámbl rozezněl za doprovodu gotické harfy dolní kapli sv. Václava. Umělci do Znojma zavítali s tematickým programem smrti a věčnosti na sklonku středověku. Během večerního programu Ó sladká smrti, který předjímá období reformace a je úvodem do celospolečenských změn 15. století, zazněla v poučené interpretaci vokální díla středověkých autorů (Guillaume de Machaut, Guillaume Dufay, Petrus Wilhelmi de Grudencz a další).

Hudba v ulicích

Hudba v ulicích

Celodenní multižánrový happening oživil hudbou i ta nejtemnější zákoutí města Znojma.

Schütz: Příběh o Kristu

Schütz: Příběh o Kristu

Světová premiéra představení vznikla na míru znojemskému hudebnímu festivalu. Scénické provedení děl Heinricha Schütze (1585–1672) odkazuje k ranému německému baroku. Autenticky (na dobové nástroje) provedená hudba společně s moderním režijním pojetím a velmi působivou scénografií vypráví příběh o zrození a smrti Ježíše Krista. Unikátní scénický projekt ve vlastní produkci festivalu zazní v německém originále s českými titulky.

Cimbál, víno, křesťané

Cimbál, víno, křesťané

Kebys bola katolička, bozkal bych ti obě líčka, ale že si luteránka, nesmíš byt moja galánka... Humorně laděný hudební program Cimbálové muziky Antonína Stehlíka a jejích hostů.

Vycházka a Koncertní piknik v NP Podyjí

Vycházka a Koncertní piknik v NP Podyjí

Setkání s přáteli a kapelou Kouda's Trio nad dobrým vínem a piknikovými košíky chutných dobrot v lůně nádherné přírody Národního parku Podyjí.

 

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Obroková 10, Znojmo (vedle TIC Znojmo)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00 

 

smsticket