Účinkující

Adam Plachetka

Adam Plachetka

Český operní basbarytonista, rodák z Prahy, je jedním z nejpřednějších operních pěvců současnosti.

Arnošt Goldflam

Arnošt Goldflam

Český herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel pro děti. Znát ho můžete např. z filmu Dědictví, pohádky Lotrando a Zubejda nebo snímku Proč bychom se netopili. Na Hudební festivalu Znojmo 2020 vystoupí jako vypravěč v operní pantomimě Der Traum / Sen od M. Haydna.

Czech Ensemble Baroque

Czech Ensemble Baroque

Stará hudba pro nový věk...Czech Ensemble Baroque. Profesionální ansámbl, zabývající se stylovou interpretací děl starších slohových období v autentické interpretaci na dobové nástroje opět tvoří nemalou část Hudebního festivalu Znojmo.

Duo Kchun

Duo Kchun

Dechberoucí vystoupení pěveckého dua doplněné videoartem reflektujícím témata jednotlivých částí.
Duo Kchun vystoupí na Hudebním festivalu Znojmo 12. července v Kostele svatého Michala.

Filharmonie Hradec Králové a Kaspar Zehnder

Filharmonie Hradec Králové a Kaspar Zehnder

Královéhradecký orchestr pod taktovkou švýcarského dirigenta Kaspara Zehndera.

Jana Šrejma Kačírková

Jana Šrejma Kačírková

Česká operní pěvkyně a držitelky dvou cen Thálie za mimořádný jevištní výkon v oblasti opery vystoupí na letošním Hudbením festivalu 20.7. na zámku Vranov nad Dyjí..

Lucie Netušilová Karafiátová

Lucie Netušilová Karafiátová

Lucii Netušilovou Karafiátovou, altistku sboru Czech Ensemble Baroqu uvidíme letos na Bachových Kantátách 16.7. 2020 v kostele Nalezení sv. Kříže, Znojmo.

Lukáš Sommer

Lukáš Sommer

Skladatel, kytarista, aranžér a přední osobnost mladé skladatelské generace, to je Lukáš Sommer.

M. Nostitz Quartet

M. Nostitz Quartet

M. Nostitz kvartet užívá svého jména od roku 1996 a to s laskavým dovolením hraběnky Mathilde Nostitz-Rieneck.

Martin Jakubíček

Martin Jakubíček

Martin Jakubíček je vyhledávanou osobností současné hudební scény. Kromě sólové koncertní činnosti (cembalo, varhany, kladívkový klavír) působí jako umělecký vedoucí či lektor renomovaných komorních seskupení. 

Pavel Šporcl

Pavel Šporcl

Houslový virtuos Pavel Šporcl je jedním z nejžádanějších českých umělců. Díky svému umění, výrazné osobnosti i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších pódiích a u posluchačů všech generací. Patronem Hudebního festivalu Znojmo je od prvních ročníků.

Petr Jiříkovský

Petr Jiříkovský

Petr Jiříkovský (1971), klavírista a dirigent, je jedním z nejvýraznějších českých umělců střední generace. Svou kariéru začal jako klavírista – studoval v Praze, v Paříži  a ve Vídni. Kromě sólového vystupování a mnoha aktivit v oblasti komorní hudby rozvíjí od roku 2008 intenzivně svou profesionální dirigentskou dráhu. 

Roman Válek

Roman Válek

Roman Válek, úspěšný český dirigent, který se specializuje na velké vokálně-instrumentální tituly. Je zakladatelem a šéfdirigentem souboru Czech Ensemble Baroque. Jeho uměleckým krédem je dostat na česká pódia stěžejní díla renesanční, barokní a klasicistní literatury v dobové interpretaci.

Tereza Válková

Tereza Válková

Renesanční žena Tereza Válková je sólová zpěvačka, dynamická klavíristka a mimo dalších sbormistryně souboru Czech Ensemble Baroque, se kterým letos vystoupí v rolích Echo a Anime Beate 12. - 14.7. s oratoriem Svár duše s tělem.

Vítězové Letní školy barokní hudby 2019

Vítězové Letní školy barokní hudby 2019

Představujeme vám, na koho se můžete těšit 13. července 2020 na Koncertě vítězů v kostele sv. Josefa v Jevišovicích v 19:30.

Andrea Linsbauer

Andrea Linsbauer

Rakouská umělkyně, žijící ve Vídni, je jednou z předních klavíristek současnosti. 

Na Hudebním festivalu Znojmo 2020 vystoupí na Komorním koncertu při svíčkách za doprovodu sopranistky Romany Kružíkové a mezzosopranistky Jarmily Balážové.

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka

Už jen těžko vypátráme, koho jako prvního ve Znojmě napadla myšlenka založit dětskou cimbálovou muziku. S jistotou však můžeme říci, že prvním, komu se to skutečně podařilo, byl houslista a pedagog tehdejší znojemské Lidové školy umění Antonín Stehlík

Cimbálová muzika Veltlínek

Cimbálová muzika Veltlínek

Cimbálová muzika Veltlínek vznikla při ZŠ Mládeže ve Znojmě v říjnu 2011.

Elen Machová

Elen Machová

Houslistka, která se specializuje na autentickou interpretaci staré hudby. Absolvovala konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. V současnosti se též věnuje hře na violu da gamba, kterou soukromě studovala u Josého Vázqueze. Od roku 2001 působí pedagogicky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde vyučuje obor hra na barokní housle a ansámblová hra. Každoročně je zvána na mezinárodní semináře a kurzy jako lektorka.

 

Ensemble Versus

Ensemble Versus

Ensemble Versus, komorní soubor zaměřující se na duchovní hudbu, vystoupí na letošním Hudebním festivalu pod vedením Vladimíra Maňase v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava a v kapli sv. Václava 17.7.

Jakub Kubín

Jakub Kubín

Jakub Kubín je rodák z Hradce Králové. Již v dětství se vzhlédl v hudbě a to převážně zpěvu, kromě něj se také aktivně věnuje aranžmá skladeb a skládání své vlastní muziky.

Jarmila Balážová

Jarmila Balážová

Slovenská umělkyně, žijící v České republice, je jednou z předních mezzosopranistek současnosti.

Na Hudebním festivalu Znojmo 2020 vystoupí 11. července na Koncertu při svíčkách I. se sopranistkou Romany Kružíkové za doprovodu klavíristky Andrei Linsbauer.

Jiří Miroslav Procházka

Jiří Miroslav Procházka

Brněnský basbarytonista a pravidelný účinkující Hudebního festivalu Znojmo již ztvárnil například roli Citheróna v Rameauově Platée (2014), roli Masetta v Mozartově Donu Giovannim (2016) či roli Tempa v Cavalieriho Sváru duše s tělem (2018).

Mimové z operní pantomimy

Mimové z operní pantomimy

Představujeme vám pět mimů, kteří vystoupí na operní pantomimě M.Haydna Der Traum/Sen.

Muzikanti v ulicích 2020

Muzikanti v ulicích 2020

Představujeme vám, na koho se můžete těšit 14. července 2020 na Hudbě (a divadle) v ulicích. Program je od 10:00 do 19:00 na 5 stanovištích v centru Znojma.

Radim Vizváry

Radim Vizváry

Mim, autor, režisér, choreograf a pedagog Radim Vizváry jako režisér operní pantomimy na Hudebním festivalu Znojmo 2020. Patří mezi nejvýraznější mezinárodně uznávané osobnosti současného mimického divadla v Evropě.

Romana Kružíková - Jedličková

Romana Kružíková - Jedličková

Pochází ze Znojma. Je absolventkou Konzervatoře Brno a JAMU v Brně.

Znojemský komorní orchestr

Znojemský komorní orchestr

Na Hudebním festivalu Znojmo 2020 vystoupí na Koncertě pro Loucký klášter 23.7. Znojemský komorní orchestr spolu se sólisty Zuzanou Barochovou a Tomášem Votavou pod taktovkou Marka Filipa.

Anna Prohaska

Anna Prohaska

Anna Prohaska (*1983)  je rakouská sopránová operní pěvkyně. Za album Serpent & Fire, které nahrála s Il Giardino Armonico, získala v minulém roce mezinárodní ocenění International Classical Music Awards. I za jiné pěvecké výkony získala vysoce uznávané ceny, čímž se řadí mezi přední pěvkyně z celého světa.

Markéta Cukrová

Markéta Cukrová

Mezzosopranistka Markéta Cukrová je ojedinělým úkazem na české scéně vokální hudby. Pro neobyčejnou všestrannost a cit pro styl je vyhledávanou interpretkou hudby od středověku po 20. století.

Peter Zajíček

Peter Zajíček

Je autorem první publikace ve slovenkém jazyce o interpretaci houslové hudby 17. a 18. století a doma i v zahraničí je vyhledávaným koncertním mistrem a lektorem. Koncertního mistra uslyšíme v orchestru letošního oratoria Emilio de' Cavalieri: Svár duše s tělemkde bude hrát první housle.

Petr Šporcl

Petr Šporcl

Petr Šporcl se řadí mezi nejlepší současné violoncellisty české hudební scény. Jeho hra zaujme nejen bravurně zvládnutou technikou, ale zejména výjimečným muzikantským a osobitým projevem. Na vlastní uši to uslyšíme na koncertu Pavel Šporcl Trio, kde zahraje společně se svým bratrem Pavlem a klavíristou Karlem Košárkem, a to 24.7.2018.

Serpent & Fire v kostce

Serpent & Fire v kostce

Koncert Serpent & Fire v podání sopranistky Anny Prohasky a uznávaného barokního orchestru Il Giardino Armonico bude zlatým hřebem 14. ročníku Hudebního festivalu Znojmo. 29. července zažije jízdárna Louckého kláštera nebývalý koncert. Cenami ověnčení účinkující si vybrali Znojmo jako jediné místo v ČR, kam zavítají se svým turné, které v překladu zní Had a oheň.

Tadeáš Hoza

Tadeáš Hoza

Tadeáš Hoza se narodil v roce 1994 v Kroměříži a nyní studuje zpěv na JAMU v Brně. Ve Znojmě již ztvárnil hlavní roli Corpo v oratoriu Svár duše s tělem - Emilio de´ Cavalieri (2018). 

Rok 2019: role Velekněz v oratoriu Saul G. F. Händela (25. 27. a 28.7)

Il Giardino Armonico - světová hvězda ve Znojmě

Il Giardino Armonico - světová hvězda ve Znojmě

Il Giardino Armonico (v překladu Zahrada harmonie) je italský orchestr, který v roce 1985 založili Luca Pianca a Giovanni Antonini. Soubor se dnes řadí k předním světovým hudebním souborům a je vysoce hodnocen odbornou veřejností, kritiky ale i laiky. Specializuje se převážně na barokní a klasicistní hudbu 17. a 18. století. Hraje na dobové nástroje a patří ke špičce v poučené interpretaci.

Alla Danza Brno

Alla Danza Brno

Spolek Alla Danza Brno – Baroque se zaměřuje na dobově věrné rekonstrukce barokních tanců i autorské choreografie ve stylu „la belle danse“. Ten je spjat zejména s postavou francouzského krále Ludvíka XIV. řečeného „Král Slunce“ a jeho následovníka Ludvíka XV. 

Miloš Štědroň

Miloš Štědroň

Miloš Štědroň byl v roce 1994 jmenován univerzitním profesorem. Je pedagogem na Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

AKAMUS

AKAMUS

Soubor Akademie Für Alte Musik Berlin (zkráceně Akamus) byl založen v roce 1982. V současné době patří ke světové špičce komorních orchestrů hrajících dobově poučenou hudbu a může se pochlubit bezpříkladně úspěšnou minulostí.

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Obroková 10, Znojmo (vedle TIC Znojmo)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00 

 

 

smsticket