AKAMUS

Soubor Akademie Für Alte Musik Berlin (zkráceně Akamus) byl založen v roce 1982. V současné době patří ke světové špičce komorních orchestrů hrajících dobově poučenou hudbu a může se pochlubit bezpříkladně úspěšnou minulostí.

AKAMUS

AKAMUS

Vzácný host

Ať v New Yorku, Tokyu, Londýně či v Buenos Aires, AKAMUS je stálý a často poptávaný host na nejdůležitějších evropských a světových koncertních pódiích.

V berlínském kulturním životě je tento soubor ústředním pilířem. Přes 30 let pořádá orchestr vlastní abonentní cyklus, od roku 1994 se odráží jeho hudební rukopis na barokním repertoáru berlínské státní opery. S vlastním koncertním cyklem je soubor od roku 2012 pravidelným hostem v mnichovském divadle Prinzregententheater. 

Akamus se prezentuje okolo 100 vystoupení za rok v rozsahu od komorního až po symfonický orchestr. Soubor hraje pod střídavým vedením vlastních koncertních mistrů Berharda Forcka, Georga Kallweita a Stephana Maie, jakož i vybraných dirigentů.

Díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti jsme měli možnost se seznámit se "starou hudbou" i u nás ve Znojmě. Česko-německý fond budoucnosti pomáhá stavět mosty mezi Čechy a Němci. Cíleně podporuje projekty, které svádějí dohromady lidi obou zemí, které umožňují a prohlubují pohledy do jejich světů, do společné kultury a dějin.

Umělecká spolupráce

Obzvlášť s René Jacobsem spojuje tento soubor úzká a mnoholetá umělecká spolupráce. Společná chuť objevovat vedla k reprízám a reinterpretacím mnoha oper a oratorií, které sklidily celosvětovou senzaci. Naposledy získaly četná ocenění nahrávky Mozartova Únosu ze serailu a Bachovy Matthäus- a Johanes-Passion, mezinárodní pozornosti se nyní dostává také společné produkci v divadle Theater an der Wien.

Dále jsou se souborem obzvláště spojení dirigenti Marcus Creed, Daniel Reuss a Hans-Christoph Rademann. V následujícím období povedou orchestr m.j. Emmanuelle Haїm, Bernard Labadie, Paul Agnew, Diego Fasolis a Rinaldo Alessandrini.

Je třeba vyzdvihnout skvělou kooperaci s komorním sborem RIAS, o jejíž kvalitě hovoří mnohé oceněné nahrávky.

Akamus spolupracuje s mezinárodně uznávanými sólisty:
  • Isabele Faust
  • Andreas Staier
  • Alexander Melnikov
  • Anna Prohaska
  • Werner Güra
  • Michael Volle
  • Bejun Mehta

Společně s tanečním souborem Sasha Waltz&Guests vznikly úspěšné produkce jako Dido&Aeneas (hudba Henry Purcell) a Medea (hudba Pascal Dusapin).

Úspěšné nahrávky

Více než milión prodaných nosičů je důkazem mezinárodního úspěchu souboru. Nahrávky, které jsou od roku 1994 vydávány výhradně vydavatelstvím Harmonia mundi France, byly oceněny všemi významnými cenami jako Grammy Award, Diapason d´Or, Cannes Classical Award, Gramophone Award, Edison Award, MIDEM Classical Award a Choc de l´année jakož i Cenou roku německé hudební kritiky.

V roce 2006 přijal orchestr cenu Telemann-Preis města Magdeburg, v roce 2014 cenu Bach-Medaille města Leipzig a ECHO Klassik.

Dále vyšly Water Music od Händela, Elias od Mendelssohna pod vedením Hans-Christopha Rademanna jakož i  Johanes-Passion od J. S. Bacha pod vedením René Jacobse.

 

akamus.de/de

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Obroková 10, Znojmo (vedle TIC Znojmo)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00 

 

smsticket