Praktické informace

Praktické informace

Místa konání koncertů

Místa konání koncertů vybíráme s největší pečlivostí s ohledem na akustiku a půvab prostoru, stejně jako na jeho kapacitu, abychom co nejlépe vyhověli zájmu diváků o naše koncerty. Klademe přitom důraz především na koncerty pod širým nebem. Letní počasí ale bývá nevyzpytatelné, proto se může stát, že musíme místo konání koncertu na poslední chvíli změnit. Tato změna by měla být známá nejpozději do jedné hodiny před začátkem koncertu, obvykle však do 13:00 hodin daného dne. Toto opatření provádíme především kvůli pohodlí našich diváků. V našem programu uvádíme místa koncertu pro obě varianty, tzv. suchou a mokrou.

Změnu místa konání koncertu oznamujeme na našich internetových stránkách v sekci novinky, prostřednictvím naší facebookové stránky nebo vyvěšením plakátu na původním místě koncertu a v Informačním centru festivalu. V případě větší vzdálenosti původního a nového místa konání koncertu přistavujeme náhradní dopravu. Začátek koncertu se v takovém případě o 15 minut posouvá. Informace o místě konání koncertu vždy dostanete na telefonním čísle naší tiskové mluvčí Petry Štorkové +420 606 029 286 nebo na informačním centru festivalu u Lenky Zouhar Ludvíkové na telefonním čísle +420 777 125 378. 

Vstup na místa koncertů

Pokladna je otevřena 45 minut před začátkem každého koncertu, vstup na místa koncertů je možný přibližně 30 minut před začátkem. Dobu čekání si můžete zpříjemnit ochutnávkou vína některého z festivalových vinařů.

Víno a bezplatné degustace

Díky partnerství s místními vynikajícími vinaři můžeme našim návštěvníkům ještě více zpříjemnit jejich kulturní zážitek několika vzorky oblíbeného moku. Jméno vinařství, jehož víno bude degustováno na příslušném koncertě, se dozvíte na našich internetových stránkách a v informačních skládačkách. Degustace probíhají na místě koncertu nejdříve 45 minut před začátkem koncertu (dle velikosti kapacity koncertu) a také během přestávky. Pro návštěvníky jsou na místě připraveny skleničky s nutností zálohy ve výši 100 Kč. Tyto skleničky je pak možné odnést si s sebou domů nebo na místě vrátit.

Každý rok se koná před festivalem zatřídění vín do festivalové edice. Vinaři nominují obvykle tři vzorky, ze kterých odborná komise vybere jeden, který odbrží odznak Festivalové víno a vinaře pak zastupuje ve festivalové edici. Ta je každý rok unikátní kolekcí a vinaři považují za čest být spojeni s hudbou a mít své víno oceněno festivalem. Víno festivalové edice je možno zakoupit na velkých koncertech, v infocentru festivalu, ve festivalových restauracích a místních vinotékách.

Doporučený oděv

Rádi bychom naše návštěvníky upozornili, že většina našich koncertů je pořádána pod širým nebem, a doporučujeme tedy volit spíše méně formální oděv, který je možno ve večerních hodinách případně doplnit o teplejší svršek. U koncertů konaných v pozdějších večerních hodinách se jistě neztratí ani teplá deka. Vyhnout se volbě nepromokavého oblečení se snažíme našim návštěvníkům pomoci neustálým sledováním aktuálního stavu počasí a včasným přesunem koncertu do předem oznámených prostor (více v bodu Místa konání koncertů). Naopak u koncertů, které se konají v nejteplejších dnech roku, doporučujeme jako doplněk také vějíř. Některé přesouváme do vnitřních prostor kvůli horkému počasí nebo bouřkám a ovívání působí nejen blahodárně, ale také elegantně.

Které miláčky vzít s sebou?

Zvažujete-li, zda jsou naše koncerty vhodné pro děti, dovolujeme si vás upozornit, že některé z nich jsou jim přímo určeny! Konečné rozhodnutí však necháme na vás.

Co se vašich zvířecích miláčků týče, nechejte je prosím doma, místa koncertů jim jsou totiž nepřístupná. Jediná výjimka je poslední nedělní dopolední koncert spojený s vycházkou do přírody (na tento koncert je nutné mít zakoupený lístek v předprodeji).

Informační centrum festivalu

Ve středu 5. července otvíráme naše infocentrum, které vám bude k dispozici každý den až do konce festivalu. Najdete je v budově Erste Leasing na Horním nám. 18 ve Znojmě a bude v provozu v pracovní dny od 8:00 hodin a o víkendech od 9:00 hodin do začátku večerního koncertu. Zde vám poskytneme všechny informace týkající se festivalu, budete si moci ochutnat a zakoupit víno z letošní festivalové edice nebo si s námi popovídat. Telefonní číslo je +420 777 125 378 a kontaktní osobou nejpovolanější je Lenka Zouhar Ludvíková. 

Důležité informace

Kontakt

Hudbaznojmo, z.s.
Hrnčířská 1/246, 669 04 Znojmo-Přímětice
e-mail: press@hudbaznojmo.cz
tel.: 606 029 286

Informační centrum festivalu

Obroková 10, Znojmo (vedle TIC Znojmo)
provoz: v době trvání Hudebního festivalu Znojmo

Informace o vstupenkách:

vstupenky@hudbaznojmo.cz
tel.: +420 774 443 238

Předprodej vstupenek:

TIC Znojmo , Obroková 10, tel.: +420 515 222 552 

listopad – duben: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–13.00 
květen – červen, září – říjen: Po–Pá 08.00–18.00, So 09.00–17.00, Ne 10.00–17.00
červenec – srpen: Po–Pá 08.00–19.00, So 09.00–19.00, Ne 10.00–18.00 

 

smsticket